Person · Active since 1902
Credits Graph
Aallokko kutsuu
Georg Malmstén
Äänisen aallot
Georg Malmstén
Aavikon yö
Georg Malmstén
Amalia
Georg Malmstén
Amorin orjat
Georg Malmstén
Aron tyttö
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéArpiset haavat
A. Aimo, Dallapé
via DallapéBarcelonan ruusu
Georg Malmstén
Carnilo, mustalaissoittaja
Georg Malmstén
Eila
Georg Malmstén
Emsalö-valsen
Georg Malmstén
En gång jag seglar i hamn / Kostervalsen / En sjöman älskar havets våg
Georg Malmstén
En sjömanstrall
Georg Malmstén
Ennusta nyt mustalainen
Georg Malmstén
Eri kiva jenkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéErokirje heilille
Georg Malmstén
Eropolkka
Georg Malmstén
Espanjan auringon alla
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Flickan i Barösund
Georg Malmstén
Hääkellot
Georg Malmstén
Hangö-valsen
Georg Malmstén
Heili Karjalasta
Georg Malmstén
Heilille terveiset
Georg Malmstén
Heilini sinisistä silmistä
Georg Malmstén
Heinäpolkka
Dallapé Harmonikkaorkesteri
via DallapéHiekkarannalla
Matti Jurva, Dallapé
via DallapéHiekkarantakuhertelua
Greta Pitkänen, Georg Malmstén, Dallapé
Hiljaisia haaveita
Georg Malmstén, Odeon-tanssiorkesteri
Hilpeä hanuri
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéHullunpolkka (Viljon polkka)
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéHyljätty äiti
Georg Malmstén
Hyvä maa
Georg Malmstén
Ikkunanpesijä
Eino Katajavuori, Dallapé
via DallapéIloinen kulkuri
Georg Malmstén
Ilta skanssissa
Georg Malmstén
Ilta Välimerellä
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéIrja
Johnny Forsell, Dallapé
via DallapéItämaista rakkautta
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Jimmy banjoaan hän soittaa
Berit, Dallapé
via DallapéJimmy banjoaan hän soittaa
Parlophon-kvartetti
via Parlophon-kvartettiJos oisin sulttaani
Parlophon-kvartetti
via Parlophon-kvartettiJuhannusiloa
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Kadun lapsi
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéKahden venheessä
Georg Malmstén
Kai yhden suukkosen saa
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéKaikki järjestyy
Eugen, Georg Malmstén
Käkipolkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéKaksi kolpakkoa, neiti
Dallapé
via DallapéKalasaaren kaunis Anni
Georg Malmstén
Kalasaaren kaunis Anni
Georg Malmstén
Katariinan kamarissa
Georg Malmstén
Kaukomaa
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Kaunis satu vain
Georg Malmstén
Kaunis valhe
Georg Malmstén
Kaunis valhe
Georg Malmstén
Keltaiset banaanit
Veli Lehto, Dallapé-orkesteri
via DallapéKenosen polkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéKesäyö
Parlophon-kvartetti
via Parlophon-kvartettiKeväthaaveita
Berit, Dallapé
via DallapéKevätvirroille
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéKirje rintamalta
Georg Malmstén, Odeon-orkesteri
Kirje sieltä jostain
Kauko Käyhkö, Dallapé
via DallapéKohtalokas samba
Georg Malmstén
Kolme hauskaa veikkoa
Veli Lehto, Dallapé-trio
via DallapéKonstaapeli
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Korpraali Pommi
Georg Malmstén, Odeon-orkesteri
Korsuhaaveita
Georg Malmstén
Kotirintaman elämää
Georg Malmstén
Kuin marmorikivi
Georg Malmstén, Masan Harmonikkaorkesteri
Kun kesä on mennyt
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéKun kuulen tuon
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéKyllikki-valssi
Georg Malmstén
Kyynelten varjossa
Georg Malmstén
Lähteellä
Parlophon-kvartetti
via Parlophon-kvartettiLaivaston marssi
Georg Malmstén
Laivaston tanssiaiset
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéLaulaen työtäs tee
Harmony Sisters, Dallapé
via DallapéLeila
Georg Malmstén
Lemmen motti
Georg Malmstén
Lemmenvoima
Georg Malmstén
Liisa pien
Georg Malmstén
Lumihiutaleita
Georg Malmstén
Luoksesi saavuin
Georg Malmstén
Maanpuolustajat
Georg Malmstén
Maijan polkka
Dallapé-orkesteri, Viljo Vesterinen
via DallapéMandshurian kukkuloilla
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéMarita
Georg Malmstén
Marjatta
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéMarssisikermä
Georg Malmstén, Helsingin poliisisoittokunta
Matka Timbuktuun
Dallapé
via DallapéMeidän Maija
Georg Malmstén, Amarillo-orkesteri
Meijän Maija
Georg Malmstén
Meripojan preivi
Georg Malmstén, Dallapé
Meripojan preivi
Georg Malmstén
Meripojan sonetti
Georg Malmstén
Mestarinpolkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéMetsäpirtti
Georg Malmstén
Mieheke
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéMikki-Hiiri merihädässä
Georg Malmstén
Miksi poistuit luotani (Mä ruusun tumman)
Tauno Palo
via DallapéMissä olet ystäväni
Georg Malmstén
Mottimatit marssilla
Georg Malmstén
Muistelen ruusua jälleen
Georg Malmstén, Dallapé-harmonikkaorkesteri
Muistelo
Georg Malmstén
Muistelo
Georg Malmstén, Odeon-tanssiorkesteri
Muistoja Syväriltä
Georg Malmstén
Muistojen yö
Eero Väre, Decca-orkesteri
via DallapéMusta Hermanni
Georg Malmstén, NEA-Orkesteri
Mustat silmät
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéNäenhän valoisan taivaan
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéNikkelimarkka
Georg Malmstén
Nuoruuden sävel
Ansa Ikonen, Tauno Palo, Dallapé
via DallapéNuoruuden sävel
Tauno Palo, Ansa Ikonen, Dallapé-orkesteri
via DallapéOdaliskin tanssi
Georg Malmstén
Oliivien kukkiessa
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéOlit kerran mun onneni kukka
Georg Malmstén
Onnen lapsi
Georg Malmstén, Dallapé-harmonikkaorkesteri
Palaako isä?
Georg Malmstén
Pennitön uneksija
Georg Malmstén
Pien lotta ystäväin
Georg Malmstén
Pienet kukkivat kummut
Georg Malmstén
Pikku Irmeli
Kauko Käyhkö, Dallapé-orkesteri
via DallapéPikku Pekan polkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéPommisuojarakkautta
Georg Malmstén
Pot Pot Pot
Ansa Ikonen, Tauno Palo, Dallapé
via DallapéPotkumasurkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéPunapukuinen nainen
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Rakas Mimmi
Georg Malmstén
Rantakoivun alla
A. Aimo, Dallapé
via DallapéRantatie
Kosti Seppälä, Dallapé
via DallapéRion tähti
Georg Malmstén ja tanssiorkesteri
Sä kaunehin oot
Georg Malmstén, Masan Harmonikkaorkesteri
Saaren erakko
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéSaarijärven Liisa
Georg Malmstén
Saarijärven Liisa
Parlophon-kvartetti
via Parlophon-kvartettiSaarijärven polkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéSaariston Sirkka
Georg Malmstén
Sairas karhunpoika
Georg Malmstén
Säkkijärven polkka
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéSärkyneitä toiveita
Georg Malmstén
Särkynyt onni
Georg Malmstén
Sattuneesta syystä
Georg Malmstén, Masan Harmonikkaorkesteri
Satujen kukka
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Seiskari
Georg Malmstén
Seitskär
Georg Malmstén
Sinä semmoinen, minä tämmöinen
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéSing-Song Kiinantyttö
Georg Malmstén, Dallapé-orkesteri
Sinitakkien marssi
Georg Malmstén
Sinne jonnekin
Georg Malmstén
Sirkkojen tanssi
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéSkutan Mary-Ann
Georg Malmstén
Sotainvalidien marssi
Georg Malmsten, kuoro ja orkesteri
Sotapoikien lähtölaulu
Georg Malmsten ja Sotilasorkesteri
Stadin kundi
Georg Malmstén
Suo anteeksi armas
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéSuomen joutsen
Dallapé
via DallapéSyksyn tullessa
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéTaina
Leo Matinpalo, Dallapé
via DallapéTalvimyrskyjä
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéTesoro mio (Aarteeni)
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéTosca-valssi (Kaipaus)
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéTullaan tullaan
Matti Jurva, Dallapé
via DallapéTuulien tyttö
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéTuulikki
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéTytöt meijän kylästä
Th. Weissman, Homocord-orkesteri
via DallapéUnelmain tyttö
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéValssi menneiltä ajoilta
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéVanha kaappikello
Annikki Arni, Dallapé
via DallapéVanhoja muistoja (Muistelo)
Viljo Vesterinen, Dallapé-orkesteri
via DallapéViulutyttö
Tauno Palo, Dallapé-orkesteri
via DallapéYli pustan
Martti Suuntala, Dallapé
via DallapéYölintu
Kalevi Korpi, Dallapé
via DallapéYölintu
Dallapé
via DallapéYön hetket
Veikko Tuomi, Dallape Orkester, H. Pahlman
via DallapéOther members of Dallapé, Parlophon-kvartetti
Georg Malmstén is a performer, active since 1902. Georg Malmstén is a member of Dallapé and Parlophon-kvartetti, and credits from those groups are included in this catalog.
Our database contains 198 recordings and 5 releases credited to Georg Malmstén. Credits data is sourced from the Mechanical Licensing Collective (MLC), MusicBrainz (CC0), and Spotify.
Search more musicians · Learn about music credits · Powered by Notes.fm